tarafından eklendi tarafından eklendi

Uşak CIEPO CİLT III 14-16 NİSAN 2011

Download

- Stars (0)

351 Downloads

Owner:
Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/usaktayi/public_html/wp-content/plugins/memphis-documents-library/includes/mdocs-post-page.php on line 154

Version: 1.0

Last Updated: 15-02-2021 23:29

Share
DescriptionPreviewVersions
CIEPO III cilt.pdf

Uşak Üniversitesi, dünyada Osmanlı tarihçilerini bünyesinde barındıran en önemli kurumlardan biri olan ve CIEPO kısa adıyla bilinen, “International Committee of pre-Ottoman and Otoman Studies (Uluslararası Osmanlı Öncesi ve Dönemi Osmanlı Araştırmaları Komitesi)”nin 6.Ara Dönem Sempozyumuna ev sahipliği yaparak, akademik ve fiziki seviyesinin ne kadar gelişmiş olduğunu bir kere daha gösterme fırsatı bulmuştur.

14-17 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleşen Sempozyuma, yaklaşık 13 ülkeden 115 bilim adamı katılmıştır. Sempozyumun ana teması, “Kral Yolundan Şimendifere Ulaşım” olarak belirlenmiştir. Bu ana tema dışında siyasi, askeri, ekonomik meseleler, ticaret, edebiyat ve uluslararası ilişkiler üzerine yapılmış son araştırmaları kapsayan bildiriler sunulmuştur.

Sempozyumun Uşak’ta düzenlenmesi nedeniyle, sunulan bildiriler içerisinde Uşak tarihi ve kültürüne yönelik pek çok bildiri de yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir